do kasy suma: 0,00 zł
blank

Pomysłowe prezenty na chrzest. Przegląd propozycji

16.jpg

Chrzest Święty jest to pierwsza uroczystość dziecka i wyjątkowe wydarzenie. Po ceremonii w Kościele jest przyjęcie rodzinne. Goście przynoszą też upominki, często specjalnie dobierane. Prezenty są pamiątkowe lub praktyczne. Warto wręczyć podarek, który przetrwa wiele lat i zawsze będzie przypominał o tym dniu. Powinien być unikatowy z grawerem, bo pozostanie wieczną pamiątką.

Zobacz też: Jak upamiętnić pierwsze chwile z życia dziecka?

Prezenty na chrzciny

Chrzciny dziecka zawsze są wyjątkowym wydarzeniem. Organizowane jest z tej okazji przyjęcie dla najbliżej rodziny. Świętowanie wiąże się również z prezentami. Jest to spore wyzwanie dla rodziców chrzestnych i zaproszonych gości. Każdy chciałby kupić coś wyjątkowego i oryginalnego. Nie zawsze wiadomo co wybrać, więc trwają poszukiwania prezentu. Przede wszystkim musi być przemyślany, żeby stał się przydatny. Dzieciątko można obdarować wieloma rzeczami. Można wybrać dla niego coś pamiątkowego lub praktycznego. Nie ma jednego standardu. Wszystko zależy od potrzeb dziecka i zasobności rodziców. Goście wręczają ubranka, zabawki, akcesoria do łóżeczka lub wózka. Dziadkowie często kupują biżuterię, bo uważają ją za wartościowy prezent. Wręczane są również pieniądze. Niekiedy warto zapytać rodziców dziecka, co byłoby przydatne. Taka współpraca jest mile widziana, szczególnie ze strony chrzestnych, którzy się zobowiązali do pomocy przy wychowaniu malca.

Pomysłowe prezenty na chrzest

Prezent na Chrzciny zazwyczaj wybiera się ze sporym wyprzedzeniem. Upominek może być praktyczny lub też unikatowy. Wszystko zależy od podejścia i przeznaczonej kwoty. Można połączyć podarek tak, żeby był również pamiątką. Przykładowo do ubranka czy zabawki można dołączyć Pudełko wspomnień na chrzest, jakie w szerokiej kolekcji oferuje Prowansalska Manufaktura. Jest to wyjątkowy produkt, ponieważ dziecko będzie przechowywało w nim wszystkie pamiątki. Warto zamieścić dedykację, wygrawerowane życzenia. Innym wyjątkowym pomysłem jest skarbonka drewniana, ręcznie malowana skarbonka w kształcie domku, z imieniem dziecka. Jest wiele produktów, ale zawsze należy kierować się ich przydatnością.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl