do kasy suma: 0,00 zł
blank

Jak upamiętnić pierwsze chwile z życia dziecka?

Jak upamiętnić pierwsze chwile z życia dziecka?

Narodziny dziecka to wyjątkowy czas w życiu całej rodziny. Wzajemne poznawanie się i przystosowanie do życia w większym gronie to wymagająca, ale i pełna miłości i radości lekcja, która zostaje na zawsze. Pierwsze uśmiechy, pierwsze słowa i pierwsze kroki to chwile, które chce się zapamiętać, by móc do nich w przyszłości wracać. Wspomnienia jednak bywają ulotne. Z czasem się zacierają, a to, co najważniejsze blednie i traci swój wyrazisty charakter, dlatego cenne chwile warto zatrzymać w inny sposób. Jaki? O tym, jak utrwalić pierwsze chwile z maluszkiem, tworząc dla niego wyjątkową pamiątkę, piszemy poniżej.

Zobacz także: Dlaczego warto kupować dzieciom prezenty eko?

Pierwsze chwile z życia dziecka – jak je utrwalić w pamięci?

Najprostszym sposobem, który pozwala utrwalić wspomnienia, są zdjęcia. Dziś w dobie smartfonów każdy ma dostęp do aparatu fotograficznego i tym samym w każdej chwili może zatrzymać wyjątkowy kadr, który zasługuje na to, by nie zawieruszył się w zakamarkach pamięci. Takie wyjątkowe fotografie warto zbierać, by następne je wywoływać i tworzyć z nich pamiątkowe albumy lub fotoksiążki. Kiedy dziecko dorośnie, z pewnością doceni taki upominek, a i również dla rodziców będzie on wzruszającą podróżą w przeszłość. Zdjęcia można również oprawiać w unikatowe ramki, które ozdobią dziecięce pokoje lub okażą się oryginalnym prezentem np. dla dziadków. Do tego nada się np. ramka na zdjęcia z imieniem dziecka.

Personalizacja ramki na zdjęcia sprawi dziecku wiele radości, a jej wyjątkowy charakter doskonale wpisze się w wystrój pokoju dziecka. Innym pomysłem na utrwalenie pierwszych chwil z życia dziecka jest stworzenie tzw. pudełka wspomnień. W takiej ozdobnej skrzyneczce wystarczy systematycznie umieszczać wyjątkowe pamiątki takie jak pierwszy smoczek, niemowlęce skarpetki, ulubione zabawki czy pojedyncze fotografie, które zebrane razem stworzą uroczą opowieść o narodzinach nowego członka rodziny. Pudełka wspomnień są idealnymi prezentami na roczek czy nawet i późniejsze urodziny. Dzięki nim rodzice mogą powspominać szczęśliwe chwile, a dziecko może dowiedzieć się czegoś więcej o pierwszych latach swojego życia.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl