do kasy suma: 0,00 zł
blank

Dlaczego skarbonka to dobry prezent dla dziecka?

8.jpg

Obserwując rozwój swoich dzieci, rodzice pragną nauczyć ich jak najwięcej, aby jednocześnie ustrzec je przed ewentualnymi niepowodzeniami i błędami. Zdarza się tak, że przekazywane dzieciom wartości „przelatują koło ucha”, gdyż są podawane przez rodziców w mało atrakcyjny sposób. Warto korzystać z metod, które są przystępne dla dziecka. A jak wszyscy wiemy, nie ma lepszej metody nauki niż ta, przez zabawę. Podobnie sprawa się tyczy wprowadzania dziecka w świat finansów. Abstrakcyjne opowieści o zarządzaniu własnymi pieniędzmi rzadko spotykają się z dziecięcym zainteresowaniem. Znacznie lepsze efekty może osiągnąć proponowanie dziecku nauki oszczędzania w praktyce, np. przez korzystanie ze skarbonki.

Zobacz też: Wspomnień czar. Gdzie trzymać dziecięce pamiątki?

 

Nauka przez zabawę

 

Dając dziecku w prezencie skarbonkę, mamy szanse przekazać wiele wartościowych lekcji. Przede wszystkim od wczesnych lat, dziecko uczy się, że pieniądze, które otrzymuje nie muszą być wydane od razu. Ponadto, dając dziecku drobne co jakiś czas, możemy razem z nim monitorować jak z małych nominałów, przy odpowiedniej cierpliwości można osiągnąć większą sumę np.: wymieniając uzbierane monety na banknot.

Skarbonka to także dobre wprowadzenie do świata ekonomii. Dzięki zbieranym monetom o różnych nominałach, można przez zabawę uczyć dziecko podstawowych obliczeń. Skarbonka może także posłużyć jako porównanie, w tłumaczeniu dziecku czym są banki oraz skąd w bankomatach biorą się pieniądze.

 

Nawyki utrwalane od najmłodszych lat

 

Mówi się, że dopiero powtórzenie jakieś czynności 60 razy może utrwalić się w nas jako nawyk. Dlaczego więc nie kształtować dobrych nawyków już w dziecięcym wieku? Dziecko nauczone na wczesnym etapie, że otrzymane pieniądze warto oszczędzać, zastanowi się kilkakrotnie w przyszłości zanim dokona ryzykownego zakupu.

 

Utrwalone, przez posiadaną skarbonkę nawyki, sprawią, że dzieci będą bardziej odpowiedzialnie podchodziły do swoich finansów, a także unikną zagrożeń wynikających z lekkomyślnej rozrzutności. Takie podejście może uchronić dzieci przed wieloma zagrożeniami w dzisiejszym świecie.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl