do kasy suma: 0,00 zł
blank

Wspomnień czar. Gdzie trzymać dziecięce pamiątki?

6.jpg

Obserwując rozwój i dorastanie naszych pociech, często pragniemy zatrzymać te wyjątkowe chwile i cieszyć się nimi bez końca. Oczywiście, czasu nie da się zatrzymać. Istnieją jednak sposoby na utrwalanie wspomnień, przez zachowywanie pamiątek, zdjęć czy zapisków z tego wyjątkowego czasu. Taki zbiór różności, może w przyszłości okazać się niepowtarzalnym prezentem dla dziecka, przekazującym pamięć na kolejne pokolenia.

 

Zwykłe przedmioty czy pamiątki?

 

Jako rodzice szybko orientujemy się, że wraz z momentem narodzin dziecka, cały dom wypełnia się dziecięcymi artykułami. Przez pierwsze, niemowlęce chwile są to przede wszystkim ubranka i inne niezbędne akcesoria, w kolejnych latach pojawiają się zabawki i artykuły szkolne. Ponadto, ucząc dzieci kreatywności i zachęcając do zabawy, co i rusz jesteśmy obdarowywani laurkami, rysunkami czy występami przygotowanymi przez nasze pociechy. Gdy zabawa się kończy, trudno nam rozstać się z przedmiotami, w których stworzenie dzieci włożyły tyle serca i zaangażowania. Podobnie sprawa się tyczy wytartych trampek na pierwszych zawodach malucha, czy ulubionej przytulanki bez której przez lata nie było mowy o zaśnięciu.

Zobacz też: Jak przechowywać w porządku kredki i inne przybory szkolne?

 

Metody przechowywania pamiątek dziecięcych

 

Warto zadbać o odpowiednie przechowywanie dziecięcych pamiątek. Do tego celu, przydatne mogą okazać się materiałowe woreczki, w których będziemy mogli posegregować nasze zbiory, a także zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Zebrane fotografie i rysunki, doskonale będą prezentować się w ramkach, folderach lub segregatorach, a dla porządku można uzupełnić je o daty powstawania. Dekoracja ramek może być także dodatkowym pomysłem na zabawę z dziećmi.

Wypełnione pracami segregatory, albumy ze zdjęciami, a także ulubione zabawki, ubranka i inne przedmioty można skompletować i umieścić w tzw. pudełku wspomnień, w którym będą mniej narażone na niszczycielskie działanie czasu. Pudełko opisane imieniem pociechy lub datą jej narodzin, może okazać się doskonałym pretekstem do opowieści i historii na spotkaniach rodzinnych. Pudełka wspomnień, dzięki swoje zawartości w przyszłości mogą posłużyć jako zupełnie niepowtarzalny prezent od rodziców dla swoich dzieci.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl