do kasy suma: 0,00 zł
blank

Dlaczego skarbonka to dobry pomysł na naukę oszczędzania?

Dlaczego skarbonka to dobry pomysł na naukę oszczędzania?

Nauka oszczędzania już od najmłodszych lat uświadamia dzieciom, jak ważne jest racjonalne zarządzanie pieniędzmi. Rodzice mogą w ten sposób wpoić pociechom, że w życiu nie ma nic za darmo, a na zakup wymarzonych zabawek czy też zaspokojenie innych przyjemności, często trzeba poczekać. Gromadzenie oszczędności uczy maluchy cierpliwości oraz wpaja nawyki, które zaowocują w dorosłości. Jednym z najlepszych sposobów na to, by uzmysłowić dziecku wartość pieniędzy, jest zakup skarbonki, w której będzie mogło przechowywać swoje oszczędności.

Dziecięca skarbonka jako narzędzie do nauki oszczędzania

Skarbonki, choć pozornie mogą wydawać się małoznaczącymi gadżetami, w praktyce mają duże znaczenie edukacyjne. Uczą dzieci kontroli nad wydatkami oraz uświadamiają im, że przy właściwym gospodarowaniu pieniędzmi, można uzbierać sumę, która pozwoli zrealizować postawiony sobie cel. Dziecko, które odkłada drobniaki do skarbonki, ma świadomość, że te pieniądze należą do niego i to, od niego zależy, jak je wykorzysta. Szczególnie pod tym względem sprawdzają się personalizowane skrzyneczki na oszczędności. Skarbonka z imieniem wskazuje, czyją własnością jest i daje jasno do zrozumienia, że ta konkretna osoba dysponuje jej zawartością.

Dziecko, które korzysta ze skarbonki, szybko uświadamia sobie, że nie można kupić wszystkiego, co się chce. Zauważa, że jeśli wyda zgromadzone pieniądze, kolejne marzenie będzie musiało poczekać. Jego realizacja będzie zbliżała się wraz z zapełniającą się skarbonką, a oddalała w każdej chwili, gdy ta zostanie opróżniona na poboczne wydatki. W ten sposób maluch szybko zda sobie sprawę, że niekiedy zakup jednej zabawki oznacza rezygnację z innej. W ten sposób nauczy się, że kluczem do zaspokajania własnych potrzeb i realizacji marzeń jest oszczędzanie.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl