do kasy suma: 0,00 zł
blank

Gdzie trzymać domowe klucze, by wiecznie ich nie szukać?

14.jpg

Szukanie kluczy do domu to udręka wielu z nas. Najczęściej gubimy je właśnie wtedy, kiedy bardzo nam się spieszy. Przeszukujemy nerwowo kieszenie spodni i płaszczy, szafki znajdujące się w pobliżu wejścia. Może spadły na ziemię, a może ktoś z domowników zabrał je przez pomyłkę? Sposobem na rozwiązanie problemu jest stosowanie wygodnych szafek na klucze i powolne wypracowanie w sobie nawyku odkładania do nich kluczy za każdym razem, kiedy wchodzimy do domu.

Czytaj więcej: Podano do łóżka - poznaj magię tac śniadaniowych

Jaką szafkę wybrać?

Szafkę na klucze możemy dopasować do wystroju wnętrza. Mamy do wyboru zarówno wielkość, materiał, kolor, jak i zdobienia. Szczególną popularnością cieszą się szafki wykonane z drewna, z delikatnymi napisami lub wzorami, w stylu vintage, które mogą być również pięknym prezentem. Możemy wybrać nasze ulubione motywy takie jak ważki czy motyle lub dobrać wzory i kolory do stylu naszego domu. Praktycznym rozwiązaniem jest zakup dużej szafki. Trudno nam będzie wtedy przejść obok niej obojętnie, dzięki czemu szybciej nabierzemy nawyku odkładania do niej kluczy. Jest to również rozwiązanie bardziej praktyczne ze względu na to, że kompletów kluczy może z biegiem czasu przybyć. Gdy pojawi się w naszym domu nowy samochód, rower lub dostaniemy dodatkowe klucze służbowe, od razu będzie dla nich odpowiednie miejsca. Zadbajmy o to, by wszystkie klucze były odpowiednio oznaczone tak, żeby ich nie pomylić. Najlepiej, jeśli oznaczenia te będą wyraźne i kolorowe. Będziemy wtedy z daleka rozpoznawać klucze i unikniemy pomylenia się w pośpiechu. 

Gdzie powiesić szafkę?

Szafka na klucze powinna wisieć blisko drzwi wejściowych na wysokości naszych ramion. Szafka musi być łatwo dostępna, wtedy na pewno chętnie będziemy z niej korzystać.  Zanim ją zawiesimy, spróbujmy przymierzyć w kilku miejscach. Zobaczymy wtedy, gdzie prezentuje się najlepiej. Koniecznie poprośmy pozostałych domowników o korzystanie z niej. Jeśli klucze innych osób będą leżeć w różnych miejscach, to wciąż będzie dochodzić do pomyłek. Możemy umówić się z innymi, że ich klucze będą wisiały na innych wysokościach niż nasze. Wtedy z pewnością uda się wprowadzić ład i porządek. 

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl